OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 - 28.04.2019 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nią wszystkich parafian dzisiaj o godz. 15.00 i w Poniedziałek Wielkanocny w ramach nieszporów świątecznych o godz. 15.30, zaś od wtorku do soboty kwadrans przed mszą św. wieczorną.

OKTAWA UROCZYSTOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

WIELKANOCNY

Msze Św. w porządku niedzielnym.

Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i KUL.

ŚRODA

16.30. Różaniec i Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy

6.00. Różaniec w int. ojca św.

16.30. Cicha adoracja Najśw. Sakramentu

19.00. Spotkanie organizatorów festynu parafialnego w domu parafialnym.

6.00. Różaniec za zmarłych

17.00. Msza św. szkolna.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kolekta na Caritas archidiecezji.

15.00. Godzina miłosierdzia

-         Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do przeżywania tegorocznych świąt. Pragniemy również podziękować za przesłane nam życzenia świąteczne.

-         Tradycyjny Konwent wielkanocny kapłanów naszego gorzyckiego dekanatu odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w Gołkowicach.

-         W zakrystii są do odbioru znaczki z okazji jubileuszu naszej parafii.

-         Od poniedziałku na stoliku z prasą będzie skarbona, do której można wrzucać ofiary, z których zakupimy fanty na festyn parafialny.

-         Szkoła Podstawowa w Gorzyczkach organizuje zbiórkę nadwyżek wielkanocnych posiłków zaraz po świętach. We wtorek 23 kwietnia od 10:00 – 13:00 można będzie przywieźć na dziedziniec szkoły świąteczne jedzenie lub poinformować, skąd można je zabrać. Dary zostaną tego samego dnia przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn „Albert” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Rzecznej 24.

-         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza świątecznego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Pogodnych i błogosławionych

Świąt Wielkanocnych życzą duszpasterze.